A ja znajdę psa bez problemu – GPS dla psów

Długie wyprawy z psem gdzieś w terenie stanowią przyjemność zarówno dla czworonoga, jak i dla jego właściciela. Można pupila spuścić ze smyczy, aby do woli się wybiegał – w przypadku tych zwierząt solidna porcja codziennego ruchu jest jak najbardziej zalecana, przy czym żadnego absolutnie znaczenia nie ma to czy pies jest przedstawicielem małej, czy może dużej rasy.

Spuszczony ze smyczy zwierzak dostaje przysłowiowego wiatru w żagle i należy spodziewać się tego, że wystąpić mogą pewne problemy, jeżeli chodzi o subordynację pupila. Zwierzę może się gdzieś zapędzić czy nawet zgubić, ale dzięki nowościom, które ostatnimi czasy pojawiły się na rynku można mieć psa cały czas pod kontrolą. Potrzebne do tego będą odpowiednia obroża, telefon komórkowy (działający w środowisku operacyjnym Windows) oraz specjalne oprogramowanie noszące nazwę Mobile Software GEODOG. Aplikacja ta stworzona została specjalnie z myślą o telefonach komórkowych. Jest to wygodne, praktyczne oraz niesamowicie funkcjonalne rozwiązanie, o którym powinny koniecznie pomyśleć wszystkie osoby często wyjeżdżające ze swoimi psami oraz spędzające z nimi sporo czasu na otwartych przestrzeniach tak aby możlwia była kontrola psa na odległość.

Obroża GPS marki GEODOG jest ergonomiczna, wyprofilowana do kształtu szyi psa. Dzięki takiej budowie, pies nawet nie zorientuje się, że ma takie urządzenie na szyi. Do takiej obroży należy włożyć kartę SIM. Może być to karta dowolnego operatora, gdyż czytnik wbudowany w obroże nie posiada żadnych blokad. Obroża jest zasilana na doładowywany akumulatorek. Jeśli stan baterii będzie niepokojąco niski otrzymamy powiadomienie, na przykład SMS-em. Wszystkie powiadomienia, między innymi te zawierające dane o położeniu psa możemy otrzymać za pomocą SMS-a.

GPS dla psa występuje również w formie małych nadajników, które można przypiąć do szelek czy też obroży psa. Produkcją takiego rodzaju lokalizatorów zajmuje się angielska firma Loc8tor. Firma ta posiada bardzo duże doświadczenie w takich lokalizatorach. W ofercie posiada także lokalizatory radiowe. Nadajnik Pet GPS Loc8tor umożliwia nam śledzenie psa między innymi poprzez komputer. Do dyspozycji mamy również oprogramowanie na stronie producenta, które personalizujemy i w każdej chwili możemy otrzymać dane zawierające położenie psa.

Podobne funkcje do klasycznych lokalizatorów psów mają również niektóre modele obroży elektrycznych do tresury gdzie możemy reagować na zachowania się psa na odległość. Tego typu obroże posiadają jednak nieco inny typ poszukiwania psa którym jest … dźwięk. Obroże Dogtra 2500 posiada funkcję w pilocie za pomocą której jesteśmy w stanie wywołać sygnał z obroży noszonej psa z odległości nawet kilometra, przy czym jest on słyszalny na kilkaset metrów. Odpowiednio zaprogramowana tego typu obroża sygnalizuje również dźwiękiem pewne zachowania się psa czyli informuje nas kiedy pies się zatrzyma lub odpowiednio reaguje w czasie biegu. Więcej informacji o tym jak działa obroża elektryczna dla psa znajdziesz na naszej stronie korzystając z wyszukiwarki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *