Ciągnięcie się psa na spacerze

Spacer z psem, bywa nierzadko bardzo męczący, szczególnie jeśli nasz pies ma w nawyku ciąganie się na smyczy. Problem robi się większy jeśli i sam pies jest też większych rozmiarów. Duży pies oznacza silnego osobnika, dlatego nic dziwnego, że nie możemy sobie z nim poradzić. Często jest tak, że nawet kolczatka zawodzi nas w tej sytuacji, która z resztą robi psu fizyczną krzywdę. Ciekawostką jest to, że na zachodzie a dokładniej mówiąc w niektórych stanach USA jest ona kompletnie zakazana.

I również właśnie stamtąd wywodzą się bezpieczne obroże elektroniczne z certyfikatem ECMA. Certyfikat ten chroni pupila przed podaniem zbyt długiego impulsu korekcyjnego, gdyby pilot obroży wpadł w niepowołane ręce. Lecz jeśli taka obroża jest stosowana mądrze i prawidłowo, można odnieść naprawdę bardzo duży sukces podczas tresowania psa. A co najważniejsze pomoże ona zlikwidować problem z ciąganiem się na smyczy.

Jeśli masz małego psa, to problem wydaje się być mniejszy. Jednak każde publiczne nieposłuszeństwa naszego psa budzą w nas frustracje, bo nie chcemy by inni widzieli, że nie radzimy sobie z psem. Małych rozmiarów psy mogą także korzystać z elektronicznych obroży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *