Jak szkolić psy z elektroniczną obrożą

Nie raz możemy się spotkać z tym, że mamy problemy z psem, ponieważ jest on na tyle niesforny, że nie możemy sobie z nim dać rady. Problemy takie zdarzają się bardzo często zazwyczaj ludziom, którzy mają bardzo duże psy i nie mogą ich utrzymać lub po prostu są one młode. Wiadomo, że jak są one młode to chcą się wyszaleć. Kłopoty jednak może sprawić również najmniejszy pies, który jest bardzo niepozorny. Dlatego też bardzo dobrym rozwiązaniem do takich celów jest obroża elektryczna, która przy złym zachowaniu psów koryguje ich zachowanie impulsem elektrostatycznym. Obroże elektroniczne mogą się naprawdę przydać osobom, które np. chcą wyjść z psem na spacer, który jest bardzo duży i silny, a niestety ciągnie się na smyczy bądź całkowicie zrywa i ucieka.

Poza tym bardzo często używa się ich do tresowania psów, ale nie tylko profesjonalnej. Jeżeli przy tresurze psa wyjdzie, że wykonał on polecenie swojego Pana źle wtedy możemy użyć impulsu elektrostatycznego, którym ukarzemy naszego psa. Bardzo ważne jest również to, aby każdy sygnał dźwiękowy bądź impuls uprzedzić komendą słowną, na którą pies powinien reagować od razu. Jeżeli tego nie zrobi dopiero wtedy karzemy go dźwiękiem lub impulsem. Impuls elektrostatyczny napina psu mięśnie co jest dla niego po prostu nieprzyjemne i na pewno nie zrobi mu krzywdy. Po pewnym czasie nasz czworonożny przyjaciel nauczy się, że musi wykonywać nasze zadanie i tresowanie przy pomocy tej obroży przyniesie naprawdę dobre skutki.

Obroże elektroniczne nie są wcale drogie, lecz zawsze mogą nam pomóc podczas różnego rodzaju czynności związanych z naszym psem. Wiele osób kupuje już takie obroże do tresowania swoich psów. Przy pomocy takiego urządzenia możemy naprawdę bardzo dobrze wykonać to zadanie. Taką tresurę z psem może przeprowadzić każdy nawet największy laik w tej dziedzinie, gdyż obsługa tego typu urządzeń jest niesamowicie prosta.

Jakie jeszcze zachowania psów można korygować za pomocą takiej obroży do tresury ?

Oprócz typowych problemów z psem takich jak kontrola psa na odległość, czyli reagowanie na fakt zbytniego oddalenia się psa możemy korygować również inne zachowania: skakanie na ludzi, kopanie dołów w ogrodzie, podejmowanie padliny czy niszczenie krzewów. Reagując w odpowiednim momencie możemy również stopniowo ograniczać szczekanie lub wycie psa, choć w tym wypadku będzie bardziej skuteczna obroża przeciw szczekaniu psa, która ma za zadanie bez naszej obecności rozpoznać fakt wycia lub szczekania i automatycznie zareagować.

W innych systemach obroża elektroniczna współpracuje z nadajnikiem tworząc tzw. niewidoczne ogrodzenie do ochrony ogrodu przed psem czy też w celu ograniczenia jego ucieczek w czym celują produkty marki PetSafe. Tego rodzaju pastuch dla psa nie psuje piękna ogrodu, nie musimy go oglądać, a on działa trzymając psa z dala od ogrodzenia i cennych miejsc w ogrodzie.

W dobrych sklepach z elektroniką dla zwierząt kupując obrożę elektroniczną otrzymujemy również instrukcję w języku polskim, która pomoże rozwiać ewentualne wątpliwości. Istotnym czynnikiem przy wyborze takowej obroży jest certyfikat bezpieczeństwa ECMA, który zagwarantuje nam i naszemu pupilowi niezbędne bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *