Kiedy zacząć tresurę psów

Tresura psa jest konieczna z kilku powodów. Zasada jest tutaj taka, że należy zacząć te szkolenie wcześnie – pozwoli to bowiem uniknąć w przyszłości bardzo wielu poważnych problemów. A jednym z tych najważniejszych jest dominacja psa w domu. Mówiąc najprostszymi słowy, pies robi z domownikami, co tylko mu się żywnie podoba, jest całkowicie bezkarny, bo wie doskonale, że może sobie na to pozwolić.

Naprawianie błędów jest z kolei bardzo kosztowne – w tym sensie, że pochłania mnóstwo czasu, cierpliwości i nerwów. Pies jest inteligentnym stworzeniem i wcale nie będzie taki chętny do tego, aby zmieniać przyzwyczajenia, które dla niego są korzystne. W walce z nimi i wyrobieniu u psa zupełnie nowych nawyków pomóc mogą elektryczne systemy treningowe. Pomogą właścicielom tych czworonogów w konsekwentnym egzekwowaniu od nich wszystkich poleceń. Skoro tej konsekwencji zabrakło kiedyś, to teraz niestety trzeba będzie nadrobić w tym zakresie braki, co dla obu stron nie będzie łatwą sprawą.

Obroże elektroniczne stosować można u psów, które skończyły już 6 miesiąc życia. Wtedy powiem pies uczy się związków przyczynowo-skutkowych i doskonale wie za co został skarcony. Już w tym wieku warto sięgnąć właśnie po te systemy treningowe ponieważ tresura psa z nimi jest znacznie skuteczniejsza i bardzo szybko przyniesie oczekiwane efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *