Pies i dziecko

Małe dziecko i pies mogą żyć w jak najlepszej komitywie i przyjaźni, czego dowodzi całe mnóstwo takich przypadków. Wszystko jest kwestią właściwego podejścia – oczywiście tego ze strony osób dorosłych.

Przede wszystkim trzeba psa przeszkolić w zakresie bezwzględnego wykonywania wszelakich podstawowych komend – przy takim treningu można pomagać sobie specjalnymi obrożami do tresury, których na rynku jest w chwili obecnej dosyć dużo. W każdym bądź razie pies i dziecko powinni być ze sobą oswojeni, przy czym wszelakie ich wspólne kontakty odbywać się muszą pod okiem dorosłych. Pies może bowiem zachować się w taki sposób, który dla dziecka okaże się niebezpieczny – i nie będzie to wynikało wcale ze złej woli zwierzęcia.

Dla przykładu maluch zachowa się tak, jak zwierzę nie miało z tym nigdy do czynienia. Z drugiej strony nie wolno jednak wyrobić u psa przekonania, że obecność dziecka jest dla niego czymś bardzo niekorzystnym – niestety, taki właśnie błąd właściciele psów popełniają bardzo często.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *