Reakcje na zachowania psów

Stosowanie obroży treningowych ma bardzo wiele zalet, o czym warto jest pamiętać, decydując się na wzbogacenie tresury swojego psa tymi właśnie metodami. To niezwykle efektywne uzupełnienie treningu, w którym generalnie rzecz biorąc rozchodzi się o to, aby psa skutecznie oduczyć niewłaściwych zachowań, a zastąpić je takimi, które są mile widziane i pożądane.

Aby jednak w tym kontekście mówić o jakiejkolwiek skuteczności, trzeba na niepożądane zachowania naszego czworonoga reagować w sposób natychmiastowy. Jest przyczyna – i od razu jest skutek. W żadnym wypadku nie wolno karcić psa już po fakcie, ponieważ nie będzie on wiedział, za co został ukarany i zupełnie nie skojarzy tego ze swoim negatywnym zachowaniem – niestety, wiele osób o tym nie pamięta. Nie zrozumie, o co właścicielowi chodzi – nawet, jeśli właścicielowi wydaje się inaczej.

Obroże treningowe posiadają ten właśnie ogromny plus, że reagować można natychmiast, w momencie zajścia określonego zdarzenia. Jeżeli się to powtórzy raz, drugi i trzeci, za czwartym razem pies najprawdopodobniej zachowa się już poprawnie, bo będzie miał zakodowane w głowie, że takie i takie zachowanie oznacza nieprzyjemny impuls.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *