Niewidzialne strefy domowe dla psa i kota

Żyjąc razem ze swym pupilem w domu, czy też mieszkaniu chcemy nauczyć go, gdzie może przebywać, a gdzie nie. Ciężko jest tego dokonać gdy rodzina jest duża, a wszyscy traktując zwierzaka z pobłażaniem. Musisz wykazać stanowczą postawę i formułując wszelkie komendy dawać psu do zrozumienia, że w danym miejscu może być, a na przykład w innym sektorze jest niezbyt mile widziany. Podczas tego typu treningu istotną rolę odgrywa to, by nie mącić psu w głowie. Nie możemy na przykład raz zabronić mu wejścia do kuchni, a potem pozwolić. Pies wtedy po prostu głupieje i robi to, co uważa za słuszne. Najlepszym w tym przypadku będzie zamontowanie niewidzialnej strefy domowej dla psa, czy kota firmy Multivet. Pozwala ona wydzielić w mieszkaniu obszary, które są zakazane dla naszych zwierząt.

Niewidoczne ogrodzenie VirtualBarrier

Nadajnik zestawu możemy usytuować w dowolnym miejscu, to jest ukryć w pokoju, pod kanapą, pod szafą, itp. Nadajnik jest nastawiony na wykrywanie obecności czworonoga, który ma założoną specjalną obrożę sprayową. Gdy nasz pupil zbliży się do strefy, gdzie jest niemile widziany, obroża ostrzega go sygnałem dźwiękowym. Gdy brnie nadal zostanie skarcony dawką nieprzyjemnego zapachu, który z pewnością zmusi go do opuszczenia strefy. Możemy ustawić zarówno strefę dużą jak i też małą, jest to 0,6-3 metrów. Nadajnik jest całkowicie przenośny, możemy go dowolnie przestawiać. Tego typu szkolenie psa czy kota jest bardzo szybkie, a efekty pozostają na długi czas. Zwierzęta, które były tresowane urządzeniem z wykorzystaniem sprayu podświadomie omijają miejsca, w których doznały nieprzyjemnych zapachów. Godnym podkreślenia jest fakt, że zapach jest neutralny czyli dla ludzi jest bezwonny. Dodatkowo wykorzystano spray hypoalergiczny w trosce o bezpieczeństwo domowników.

Używanie urządzeń, które mają na celu naukę psa bardzo pozytywnie usprawniają tresurę. My, jeśli chcemy dowiedzieć się czegoś więcej na temat nawyków zwierząt, możemy skorzystać z porad doświadczonych treserów. W Internecie mamy dostęp do szeregu publikacji, książek zarówno w formie elektronicznej, jak i też zwykłej, a także i instruktażowych materiałów filmowych, które są przygotowane w bardzo ciekawy i interesujący sposób. Dzięki temu łatwiej jest nam przyswoić przekazywaną tam wiedzę i wskazówki. Nie jesteśmy nieomylni, toteż w walce z niesfornym zwierzakiem warto jest zastosować metody sprawdzone oferowane przez osoby mające doświadczenie w tej dziedzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *