Szczekający pies – odpowiednia tresura

Od psów przebywających głównie w domu (ale i nie tylko) wymaga się przede wszystkim tego, aby były grzeczne, posłuszne i zdyscyplinowane. Tymczasem w praktyce – jak wiadomo – bardzo różnie z tym bywa. Faktem jest, że pewne nawyki są niestety efektem niewłaściwego szkolenia bądź też jego braku, kiedy to pies był jeszcze kilkumiesięcznym szczeniakiem. W późniejszym okresie jego życia skorygowanie takich zachowań do łatwych nie należy.

Problemów wiążących się z tak zwanymi kanapowcami (tak często mówi się o domowych psach) bywa wiele. Jednym spośród nich jest nieodpowiednia reakcja na dzwonek do drzwi – pies, słysząc taki dźwięk, zaczyna wściekle ujadać i wyzwala się w nim wówczas moc agresji. Konwencjonalny trening zajmuje strasznie dużo czasu, dlatego też najlepiej jest sięgnąć po obrożę antyszczekową, która z takim kłopotem poradzi sobie szybko. w warunkach domowych wystarczy obroża działająca w oparciu o spray – kiedy pies zaczyna szczekać, obroża wydziela nieprzyjemny dla niego aromat.

W momencie, gdy obroża sprayowa nie spełni pokładanych w niej nadziei można sięgnąć po elektroniczną obrożę antyszczekową. Obroże te działają w oparciu o impulsy elektrostatyczne, które powodują skurcz mięśni psa. Nie jest to w żadnym wypadku dla psa bolesne, ale na tyle nieprzyjemne, że skutecznie oduczymy go nadmiernego szczekania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *