Szybka i skuteczna tresura psów

Wiele osób chciałoby zgłębić tajniki skutecznej tresury psów. Jednakże, aby w pojedynkę wytresować psa należałoby mieś bardzo obszerną wiedzę na ten temat. A żeby posiąść taką wiedzę to należałoby poświęcić na to wiele miesięcy, a nawet lat. Na szczęście powstaje coraz więcej produktów, które tą tresurę ułatwiają. Chodzi tu mianowicie o różnego rodzaju obroże szkoleniowe, które użytkuje się w bardzo jasny i przystępny sposób. Do tej pory powstało kilka rodzajów takich obroży.
Szybka i skuteczna tresura psów
Najbardziej popularne obroże to obroże antyszczekowe skutecznie ograniczające uporczywe wycie i szczekanie psów. Są to obroże, które w inteligentny sposób identyfikują szczekanie psa. Obroże antyszczekowe reagują na szczekanie psa jednym z trzech bodźców do wyboru: impulsem korekcyjnym, ultradźwiękiem lub wonią nieprzyjemną dla psa. Sposób reakcji uzależniony jest od modelu obroży antyszczekowej. Najbardziej skuteczne są elektryczne obroże, których działanie opiera się o impuls korekcyjny. Taki impuls powoduje nieprzyjemne napięcie mięśni, co jest odczuwane przez każdego psa. Zapach czy dźwięk nie jest drażniący dla licznej ilości psów – tego typu obroże polecane są raczej psom małym i strachliwym.

Kolejnym typem obroży do szkolenia psa jest tak zwana obroża elektryczna. Zestaw z taką obrożą zawiera dodatkowo pilota. Za pomocą tego pilota możemy ostrzec psa dźwiękiem akustycznym, gdy robi coś niedozwolonego. Jeśli jednak to nie pomaga mamy w zanadrzu jeszcze impuls korekcyjny, którego działanie wygląda w taki sam sposób co w obroży antyszczekowej. Każdorazowe użycie obroży elektrycznej powinno być wsparte nasza komendą słowną , by pies wiedział czego od niego w danej sytuacji wymagamy.

Innym rodzajem systemu szkoleniowego jest tak zwane niewidoczne ogrodzenie. W przypadku tego systemu można też się zetknąć z potoczna nazwa elektryczny pastuch. System ten ma za zadanie ograniczyć ucieczki psa z ogrodu oraz wyeliminować zniszczenia w ogrodzie, jakich to psy potrafią dokonać w bardzo szybkim tempie. System taki składa się z nadajnika i obroży elektronicznej. Do zestawu dołączony jest także specjalny przewód. nadajnik takiego systemu należy umieścić w miejscu zadaszonym i podłączyć do gniazdka sieciowego za pomocą zasilacza. Do nadajnika trzeba też podłączyć jeden koniec przewodu z zestawu. Przewodem otaczany jest obszar, do którego pies ma się nie zbliżać. Po otoczeniu wszystkich miejsc należy drugi koniec przewodu także podłączyć do nadajnika. Psu natomiast zakładamy specjalną obrożę, która będzie odpowiedzialna za podanie impulsu korekcyjnego w przypadku zbliżenia się do przewodu.

Obroża przeciw szczekaniu InnotekObroże antyszczekowe to znany już na całym świecie sposób na eliminację ujadania, wycia czy nadmiernego szczekania psów. Jednym z najbardziej popularnych modeli takiej obroży jest Innotek BC-200E. Producentem tej obroży jest amerykańska firma Radio System Corporation, która w swoim posiadaniu ma także wiele innych marek. Misją tej firmy jest zaoferowanie właścicielom psów i kotów produktów, które ułatwią życie z czworonogami. I tak właśnie się dzieje dzięki automatycznej obroży antyszczekowej BC-200E.

 

Ogrodzenie PetSafe z obrożą Super ReceiverKolejny produkt, również pochodzący od firmy Radio System to ogrodzenie marki PetSafe przeznaczone dla dużych psów. Oznaczenie tego systemu to PRF-3004XW-20. To ogrodzenie niewidoczne wyposażone jest w obrożę z regulacją poziomu impulsu oraz we wzmocnioną obudowę. Są to charakterystyczne cechy obroży przeznaczonej dla dużych psów, a przede wszystkim skutecznej. Ogrodzenie można rozbudować o dodatkowy przewód, chroniąc jednocześnie działkę o obwodzie 1.200 metrów.

 

Sport Trainer 350MPierwowzorem powyższych systemów jest elektroniczna obroża treningowa. Jest to rodzaj obroży szkoleniowej, który powstał w pierwszej kolejności. Taka obroża jest uruchamiana wyłącznie poprzez właściciela psa, tresera, który posiada zsynchronizowany z obroża pilot. Za pomocą pilota można wysłać do obroży specjalny sygnał, który uruchomi w obroży: sygnał dźwiękowy ostrzegawczy lub wibrację ostrzegawczą, impuls korekcyjny długi lub krótki. Jedną z takich obroży jest SportTrainer 350 marki SportDog.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *