Tresura psa z elektroniczną obrożą

Psy są zwierzętami, których pewnych rzeczy można nauczyć tylko i wyłącznie poprzez wydawanie im odpowiednich komend. Takie podstawy powinien mieć opanowane każdy jeden pies. Nauka taka zajmuje co prawda trochę czasu, nie mniej jednak jest koniecznością. Innej metody na zdyscyplinowanie czworonoga niestety nie ma.

Aby jednak komenda dawała odpowiedni rezultat, trzeba ją zawsze wypowiadać głośno i stanowczo – najlepiej taką samą intonacja. Jak jednak praktyka pokazuje, jest o to naprawdę bardzo trudne, w związku z czym pies nie zawsze zareaguje tak, jak się tego od niego oczekuje i zacznie dokazywać. W przypadku wspomagania szkolenia elektrycznymi obrożami takich problemów nie ma, a pies bardzo szybko uczy się kojarzyć impulsy ze swoim zachowaniem.

W zależności od podatności zwierzęcia na taki trening, stosuje się impulsy o urozmaiconym natężeniu – to już trzeba dobierać indywidualnie do każdego czworonoga, jedne bowiem uczą się takich rzeczy szybciej, drugim zaś zajmuje to więcej czasu. Siła impulsu jest uzależniona od masy czworonoga oraz od jego sierści. W przypadku gdy nasz pies posiada gęstą i długą sierść należy wybrać obrożę treningową o wzmocnionej sile impulsu oraz dłuższymi elektrodami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *