Wybór obroży antyszczekowej

Obroże antyszczekowe zostały opracowane z myślą o tych wszystkich właścicielach psów, dla których jednym z największych problemów jest niewłaściwe zachowanie czworonoga polegające na nadmiernym szczekaniu, wyciu oraz warczeniu. Tak się składa, że z tym problemem borykać się musi zdecydowana większość posiadaczy psów.

Obroże antyszczekowe pozwalają na szybkie oduczenie pupila zachowań, które nie są u niego mile widziane. Kupując jednakże taką obrożę, trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim wiele w tym momencie zależy od tego czy pies przebywa głównie w domu, czy też na dworze. Jeżeli jest pupilem typowo domowym, zdecydowanie najlepsza będzie dla niego obroża sprayowa. W przypadku psów przebywających głównie na dworze o wiele lepiej sprawdzi się obroża elektryczna. Obroże sprayowe są na dworze po prostu mniej skuteczne – spray rozchodzi się na świeżym powietrzu o wiele szybciej, w związku z czym zachodzi tutaj potrzeba bardzo częstej wymiany pojemników ze sprayem.

Jeśli zdecydujemy się na obrożę elektroniczną to kolejną ważną kwestią jest waga psa. Obroże dzielimy dla małych, średnich i dużych psów i w zależności od przeznaczenia mają różne poziomy impulsu elektrostatycznego. Ten musi być odpowiednio dobrany do psa. Najlepszym modelem obroży będzie taki, który automatycznie dobierze siłę impulsu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *